II Aukcja Charytatywna

"Dzieci malują dla dzieci"

II Aukcja Charytatywna Dzieci malują dla dzieci

Z ogromną radością informujemy, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu i jeszcze większym sercom Przyjaciół naszego Hospicjum odbędzie się już II Aukcja Charytatywna Dzieci malują dla dzieci na rzecz przewlekle i nieuleczalnie chorych pacjentów Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

            Aukcja odbędzie się 3 grudnia 2017 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35. Rozpocznie się o godz. 10.45. Licytowane będą 143 prace malarskie uczniów krakowskich i małopolskich szkół, a także uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie te dzieła są owocem  XIV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Słowa MÓJ KRAKÓW – „Ja i moje miasto”. Tematem prac jest Kraków, miasto jakim go widzą i z jakim utożsamiają się młodzi mieszkańcy Krakowa i regionu. Powstałe prace pokazują historię miasta, tradycje, zabytki, architekturę, folklor, legendy, przyrodę, ciekawe wydarzenia, ludzi i ich oczekiwania.  Konkursowe prace zostały wysoko ocenione przez profesjonalne jury, któremu przewodniczył dr hab. Grzegorz Wnęk z krakowskiej ASP. Wydarzenie poprowadzi prof. Łukasz Konieczko z Akademii Sztuk Pięknych, opiekun merytoryczny i juror konkursów Mój Kraków.

            Organizatorem aukcji jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie (do niedawna Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 51 – Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Gimnazjum nr 76).

            Jak mówi Jolanta Błasiak, nauczycielka w SP nr 5, dobry duch całego przedsięwzięcia:

Od początku chciałam (jako autorka i organizatorka konkursu oraz pomysłodawczyni aukcji) aby prace wykonane przez dzieci wróciły do dzieci (już w regulaminie konkursu Mój Kraków była informacja, że prace wezmą udział w aukcjach charytatywnych), aby młodsi i starsi uczniowie mieli swój wkład w pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują, w tym przypadku kolegom z hospicjum. Myślę, że wiedząc o przeznaczeniu tych prac są dumni. Autorzy prac malarskich, tworząc je przez wiele godzin, czasami nawet tygodnie, angażowali w to cały swój umysł, serce, siły, czas. Zawarli w nich cząstkę siebie, swoje przemyślenia, spostrzeżenia, emocje, uczucia. Nie można było tego zaprzepaścić, zmarnować. Dlatego też pomysł, aby prace namalowane przez dzieci wróciły do dzieci, aby te prace przyczyniły się do realizacji celu, jakim jest pomoc dzieciom z Małopolskiego Hospicjum. Stąd aukcja, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom – podopiecznym Hospicjum.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc i wesprzeć ten ważny cel. Zapraszamy do Krzysztoforów.

            Współorganizatorami aukcji są Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Rada Dzielnicy V Krowodrza. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Dzielnicy V Krowodrza.

            Wszystkie prace będzie można obejrzeć w wydanym przez organizatorów aukcji katalogu.         Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

            Gorąco zapraszamy do przyjścia i zapoznania się z dziełami dzieci, które włożyły wiele pracy w to, aby świat innych dzieci stał się choć trochę lepszy.

6XI PRACE

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2