Poczekalnia z Marzeniami

To miejsce, w którym marzenia, życzenia oraz potrzeby - naszych podopiecznych i ich rodzin - czekają na realizację.

Doskonałą okazją są urodziny… Z przygotowanej na każdy miesiąc listy, wystarczy wybrać solenizanta i spełnić jego prośbę. 🙂 Proste! Tak, jak proste potrafią być wypisane poniżej marzenia…

Kontakt: Joanna Dybała – pracownik socjalny, tel.: 723-550-006, e-mail: j.dybala@mhd.org.pl

27 sierpnia – OTULAMY Kamilkę

Ciepły, miękki kocyk i termos – te rzeczy są bardzo potrzebne Kamilce… Mimo, że za oknami lato w pełni – to dziewczynka nawet podczas wysokich temperatur musi mieć na nogach skarpetki, z powodu złego krążenia…

Zobacz Więcej

24 sierpnia – Świat według Tomka…

Do czego mogą służyć prześcieradła frotte? Tomek używa ich do wspinania się na wersalkę! 🙂

Zobacz Więcej

1 sierpnia – brzęczki, światełka i melodyjki dla Mai

Mama Mai poprosiła w imieniu córeczki o zabawki grające – takie, z których wydobywają się przyjemne melodie… mogą też brzęczeć i świecić.

Zobacz Więcej

16 lipca – dla większego komfortu Beatki

Dziewczynka kończy 7 lat… ponieważ jest dzieckiem leżącym, potrzebuje wszystkiego, co sprawi jej większą wygodę i uchroni ją przed odleżynami – bardzo przyda się jej poduszka leczniczo-rehabilitacyjna pod kark.

Zobacz Więcej

14 lipca – uzupełniamy szafę Łukasza

Połowa lipca, to lato w pełni – Łukaszowi przydadzą się nowe, lekkie, przewiewne ubrania… najbardziej koszulki typu t-shirt w rozmiarze 140.

Zobacz Więcej

13 lipca – (p)OBUDŹMY zmysły Pawełka!

Zabawki sensoryczne, przedmioty złożone z materiałów o różnej powierzchni: szorstkiej, gładkiej, twardej, miękkiej… chodzi o to, żeby Pawełek miał na czym trenować i poprzez zabawę – mógł pobudzać dotyk.

Zobacz Więcej

8 lipca – Kto zgadnie: Co Hubertowi w duszy gra?

Poszukiwana: Przyjemna dla ucha i kojąca dla duszy melodia! Może wypływać z pozytywki, albo zabawki – ważne, żeby można było zrelaksować się przy niej.

Zobacz Więcej

1 lipca – coś dla ciała i coś dla ducha Mai

Maja ma stwierdzony niedosłuch – ale, gdy mama włącza jej pozytywkę… dziewczynka uspokaja się!

Zobacz Więcej

29 czerwca – pierwsze urodziny Tomka!

Chłopczyk właśnie dołączył do naszej hospicyjnej rodziny. Dziecko ma dysplazję oskrzelowo – płucną.

Zobacz Więcej

10 czerwca – dwa oblicza Asi

Te dwa oblicza – to właściwie dwa, skrajnie różne obszary zainteresowań. Z jednej strony dziewczynka lubi i kolekcjonuje dinozaury

Zobacz Więcej

30 maja – świat dźwięków Marcelka

Gdy przyszedł na świat ważył zaledwie 870 gramów. Skrajne wcześniactwo, wodogłowie pozapalne, padaczka, dysplazja oskrzelowo-płucna – to wyzwania, z którymi trzeba się było zmierzyć…

Zobacz Więcej

10 maja – Agata, radość w rytmie disco…

„Próbuje rękami wywijać, kręci się na wersalce” – tak Agata reaguje disco. Muzyka ma w ogóle bardzo dobry wpływ na nią, ale ten gatunek dziewczyna pokochała szczególnie.

Zobacz Więcej

7 maja – Klocki dla Oliwiera…

Oliwier jest po przeszczepie serca, po którym doszło do komplikacji.Jego mama żegnała się z nim już wiele razy… teraz Oliwer wraca – a symbolem tego powrotu są Klocki LEGO.

Zobacz Więcej

25 kwietnia

Złożymy życzenia Sylwii – dla niej doskonałym prezentem byłby duży kwiatek doniczkowy np. paprotka… im bardziej zielona to będzie roślina tym lepiej. Zieleń ma dobry wpływ na dziewczynę – niestety rzadko przebywa w jej otoczeniu, bo znaczną cześć życia spędza w domu.

Zobacz Więcej

10 kwietnia

Urodziny Paulinki – dziewczynka czeka na: pisaki do tablicy w różnych kolorach, różnokolorową kredę i sztalugę. Bardzo lubi rysować i malować, to dla niej też forma rehabilitacji.

Zobacz Więcej

9 kwietnia

Świętuje Wojtek! Chłopak interesuje się podróżami i fotografią, dlatego z pewnością ucieszy go ładnie wydany album. Poprosił też o książki: „Nethergrim: Kostuny” Tom2, Matthew Jobin; „Gregor i niedokończona przepowiednia.”, Suzanne Collins

Zobacz Więcej

1 kwietnia

Tego dnia urodziny obchodzi Sara – w tym roku kończy dwa latka (ale z powodu choroby wygląda na niespełna roczek). To urocza dziewczynka, która lubi się przebierać. 🙂 Jej mama poprosiła o nowe, typowo dziewczęce ubranka: np. body i bluzę.

Zobacz Więcej

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2