PROJEKT #PiękneBohaterki

PROJEKT #PiękneBohaterki

Ten tydzień z pewnością należy do nich – naszych Pięknych Bohaterek!

Dwanaście (nie)ZWYKŁYCH KOBIET – Mam naszych podopiecznych – wystąpi w wyjątkowych rolach… będą GWIAZDAMI, podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Panie przechodzą właśnie metamorfozy w Salonie Fryzjerskim ROMAN Hair&Beauty i dobierają kreacje wspólnie z profesjonalną stylistką… Efekty zobaczymy niebawem!

Projekt #PiękneBohaterki – to z kolei efekt współpracy pomiędzy Krakowskim Biurem Festiwalowym i Małopolskim Hospicjum dla Dzieci. Metamorfozy wspaniałych Mam – zostaną uwiecznione w kalendarzu na 2019 rok. Sesja zdjęciowa odbędzie się 16 kwietnia (w poniedziałek), w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Aparaty fotograficzne będą pracowały przez cały dzień – aby pokazać modelki najpiękniej, jak to tylko możliwe. Z kolei, wielki finał odbędzie się 1 czerwca, w TAURON Arenie Kraków – gdzie na dużym ekranie wyświetlony zostanie film „Piękna i Bestia”, z muzyką na żywo. Nasze Panie będą tego dnia lśniły… jak na prawdziwe GWIAZDY przystało. 🙂

Na co dzień, nie mają czasu dla siebie – przez całą dobę opiekują się swoimi przewlekle i nieuleczalnie chorymi córkami i synami. Niektóre z nich, od kilku lat… inne, od kilkudziesięciu – to nasze Ciche Bohaterki… Zazwyczaj nie zaczynają dnia od makijażu, w pośpiechu poprawiają włosy – trudno im znaleźć chwilę na to, aby wybrać się do fryzjera. Zawsze na pierwszym miejscu jest dziecko i jego potrzeby: pielęgnacja, rehabilitacja i dużo miłości… Akcja jest pretekstem do tego, aby pomyślały także o sobie, zobaczyły siebie na nowo – w innej odsłonie.
Marta, Magdalena, Olga, Danuta, Justyna, Małgorzata, Agnieszka, Hanna i cztery Anny – to ta wspaniała dwunastka… Kobiety, które podjęły wyzwanie! Zdecydowały się znaleźć nie tylko czas… ale także odwagę na to, aby przejść zewnętrzną przemianę – która raczej nie pozostanie bez wpływu także na ich wnętrze… z pewnością odzyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości!

Dlaczego przystąpiliśmy do tego projektu? Przede wszystkim dlatego, że opiekujemy się nie tylko przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi – ale także ich bliskimi… Wspieramy całe rodziny – a uśmiechnięty i zrelaksowany rodzic, ma więcej energii do dalszej walki o: każdy dzień, każdy oddech, każdy ruch i krok swojego syna, lub swojej córki. Drugi powód jest taki – że to akcja absolutnie wyjątkowa! Nie koncentruje się na chorobie i słabościach – ale pokazuje radość i siłę życia… A HOSPICJUM to ŻYCIE – z pewnością trudniejsze, bardziej wymagające… ale nie może w nim zabraknąć, także tej jasnej strony, poczucia humoru i wesołych akcentów… 🙂

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2