Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

KRS 0000249071

Przekaż 1% Podatku

KRS 0000249071

Jeśli chcesz pomóc nam w sprawowaniu opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami, a także jeżeli  chcesz pomóc nam zbudować dom dla nieuleczalnie chorych dzieci, wystarczy że przekażesz swój 1% podatku na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci! To bardzo proste!
Pobierz dedykowany program PITSCAN 2015 firmy Infonetax, dzięki któremu dane do przekazania 1% zostaną wypełnione automatycznie.
Pobierz program PIT-OPP 2013
Uruchom PIT On-Line

Jak to zrobić?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wypełnić, znajdujący się na tym samym druku: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”: W rubryce „Numer KRS” wpisz numer KRS Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci: 0000249071 W rubryce „Wnioskowana kwota” wpisz kwotę stanowiącą 1% podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Wypełniony formularz składasz osobiście lub wysyłasz do Urzędu Skarbowego. Swój 1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT 28, PIT 36, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

Fundusze przekazane w postaci wpłat 1% podatku przeznaczane są na prowadzoną przez Małopolskie Hospicjum dla Dzieci działalność pożytku publicznego, czyli opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.

Planujemy utworzenie w Krakowie Centrum Opieki Wyręczającej, czyli przyjaznego miejsca gdzie wszystkie nieuleczalnie chore dzieci będą mogły przebywać przez określony czas, wtedy gdy opiekujący się nimi rodzice i bliscy, nie będą mogli tego robić, albo będą chcieli po prostu przez chwilę odpocząć od trudów codziennej opieki nad swoimi pociechami. Więcej o naszym projekcie: www.pomozbudowac.pl

Jak wykorzystujemy przekazane z 1% podatku fundusze?

MHD jako organizacja pożytku publicznego podlega obowiązkom sprawozdawczym z mocy Ustawy. Nasze sprawozdania dostępne są na naszej stronie w zakładce Fundacja, oraz na wortalu Ministra Pracy i Polityki Społecznej: www.pozytek.gov.pl.

Dane naszego Hospicjum znajdują się także w bazie organizacji pozarządowych stowarzyszenia Klon Jawor: bazy.ngo.pl

KRS 0000249071

slider_mhd_kampania2016