Wyprawa rowerowa dla hospicjum

to już ostatnie chwile przed wyjazdem

Wyprawa rowerowa dla hospicjum – to już ostatnie chwile przed wyjazdem

Młodzi ludzie chcieli dowiedzieć się, co powinni ze sobą zabrać i jeszcze raz prześledzić trasę.

Nie pytali o stopień trudności, bo są przekonani że pokonają każdą przeszkodę, także tę największą… zmęczenie – w końcu są po dwóch miesiącach intensywnych treningów!
To było już ostatnie spotkanie organizacyjne – długo wyczekiwana wyprawa… właśnie się rozpoczyna!

Przemek, Patryk, Dominik, Łukasz, Dawid, Kacper i Janusz – wychowankowie Domu Dziecka w Bochni, wraz z Sylwestrem Walaskiem – podróżnikiem i inicjatorem eskapady… Wyruszają już w najbliższą niedzielę, o godzinie 9-tej, z Dworca Głównego w Krakowie. Wieczorem dotrą do Elbląga, skąd wystartują następnego dnia rano – tym razem na rowerach… Chcą pokonać Wschodni Szlak Green Velo, który jest najdłuższą trasą dla cyklistów w kraju. Szlak biegnie przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.
Młodzież ma przejechać tyle kilometrów, ile będzie w stanie – później rozdzielą się i dalej Sylwester Walasek pojedzie już sam: „Na razie jednak nie chcą o tym słyszeć. Są entuzjastycznie nastawieni i najchętniej pojechaliby do końca. Już nie mogą doczekać się wyprawy” – zdradza podróżnik i zaznacza, że trasa jest stosunkowo łatwa, ale przede wszystkim długa, dlatego wymaga dobrej kondycji -„Najważniejsze, żeby była ładna pogoda… burze i nawałnice trzeba będzie przeczekać, a zwykły deszcz może utrudnić jazdę.” Po dwóch tygodniach, wszyscy mają spotkać się na ulicy Odmętowej w Krakowie, przed Centrum Opieki Wyręczającej… to na rzecz tego – pierwszego w Polsce takiego ośrodka – zamierzają zbierać pieniądze podczas wyprawy. Chcą też promować działalność Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Pomimo własnych problemów – zrobić coś dla innych!

Wychowankowie Domu Dziecka w Bochni – chcą wesprzeć przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci oraz ich rodziny. Sami doskonale wiedzą, czym jest walka – w końcu codziennie walczą o siebie i swoje marzenia.„Zastanawiałem się, kto mógłby mi w tej wyprawie towarzyszyć. W końcu postanowiłem zapytać wychowanków Domu Dziecka w Bochni. Oni też są po przejściach… Być może dlatego do mojej propozycji podeszli z dużą chęcią i optymizmem” – mówi Sylwester Walasek. Młodzi ludzie, którzy przeżyli wiele trudnych chwil – ale mają wpływ na swoją przyszłość… Chcą pomóc rówieśnikom, dla których ich własne ciało i umysł są barierą nie do pokonania…
Sylwester Walasek – który ma już na swoim koncie niejedną eskapadę… nie tylko rowerową, ale także kajakową, oraz wiele wspinaczek górskich – Wschodni Szlak pokona po raz pierwszy… to jednak już druga jego inicjatywa, która łączy pasję z pomaganiem innym. Rok temu, zorganizował wyprawę na Kazbek – jeden z najwyższych szczytów Kaukazu… Także dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci!
Sylwester Walasek podkreśla, że zdecydował się wesprzeć właśnie to miejsce, bo doskonale wie, jak wygląda życie domowników, gdy skoncentrowane jest wokół osoby niesamodzielnej, która wymaga całodobowej opieki – w jego rodzinie też jest taka osoba.

Pierwsze trudności pojawiły się już przed wyprawą… Jednak wokół jest wielu ludzi, którzy chcą pomóc!

Najpierw brakowało sprawnych rowerów, te które były – były już stare i psuły się nawet podczas zwykłej wycieczki… Znalazły się jednak osoby, które pomogły rozwiązać ten problem! Później okazało się, że młodzież nie ma wygodnych ubrań sportowych – dzięki firmie Decathlon, oraz wpłacie na ten cel, którą otrzymaliśmy na konto… Uczestników wyprawy wyposażymy w: spodenki, koszulki, kaski, kurtki, rękawiczki i to, czego jeszcze będą potrzebowali!
Były też obawy o to, czy wszystkie rowery uda się przewieźć pociągiem w całości do Elbląga – PKP zapewnia jednak, że pomoże w tej podróży.

Wszystko zatem jest już dopięte na ostatni guzik! Pozostaje trzymać kciuki i czekać na powrót tej wspaniałej ekipy!

Serdecznie dziękujemy DECTAHLON POLSKA za profesjonalne wsparcie wyprawy !

Sklepy :  Decathlon Kraków Plaza i Decathlon Zakopianka wsparły wyprawę rowerową !

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2