26 maja – Piknik Charytatywny w Liszkach

na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

26 maja – Piknik Charytatywny w Liszkach na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Zaczęło się od pasji… Wikariusz z Parafii Świętego Mikołaja w Liszkach – miłośnik amerykańskich samochodów – postanowił zorganizować zjazd sympatyków tych pojazdów z całej Polski.

Wydarzenie miało być połączone z niedzielnym piknikiem rodzinnym, ale zainteresowanie i towarzyszące mu emocje były tak duże – że pojawił się pomysł, aby tę energię przekuć w coś dobrego i przy okazji komuś pomóc. Ksiądz Marek Pitala trafił na informacje o Małopolskim Hospicjum dla Dzieci i tak rozpoczęły się przygotowania do Pikniku Charytatywnego.

 

            „Pojawiło się marzenie, żeby wesprzeć podopiecznych Hospicjum i ich bliskich, a może też spełnić jakieś ich marzenia… Nie jesteśmy w stanie dać im tego, co najważniejsze – czyli zdrowia… ale możemy ich wspomóc…” – mówi ksiądz Marek i dodaje, że nie trzeba było długo czekać na odpowiedź mieszkańców Liszek: „Zgłaszają, że mogą na przykład upiec ciasto na Piknik Charytatywny, dzieci w szkołach pytają: jak mogą się zaangażować… Ludzie odkrywają, że każdy gest jest ważny i że każdy może do tej pomocy dołożyć swoją cegiełkę. To był pierwszy cel: żeby jak najwięcej osób zgromadzić wokół wydarzenia… i on został już został osiągnięty. Teraz liczymy na to, że uda się zebrać na działalność Hospicjum – jak największą sumę pieniędzy.”

Każdy włącza się w przygotowania na tyle, na ile pozwala mu na to czas i w zależności od tego, jakie ma możliwości. Swój udział zapowiedziała więc straż pożarna, będą koła gospodyń wiejskich i sponsorzy – lista uczestników  zapełnia się… nie zabraknie też tych szczególnych: naszych rodzin.            Mamy nadzieję, że będzie to okazja do spotkań i rozmów, a dla zdrowego rodzeństwa naszych podopiecznych – do wspaniałej zabawy… ale też do tego, żeby opowiedzieć trochę o tym: czym jest i jak pomaga hospicjum dla dzieci. Będziemy mieli swój punkt, przy którym udzielimy wszelkich potrzebnych informacji. Widoczni będą też nasi wolontariusze z puszkami – dzięki którym będzie można nas wesprzeć niemal na każdym kroku. Dodatkowo: posilając się przysmakami z grilla, kupując lody czy wyroby tradycyjne lub biorąc udział w loterii – pomagamy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom.

Najwięcej atrakcji będzie dla fanów motoryzacji – na miejsce przybędzie ponad pięćdziesiąt amerykańskich samochodów z całego kraju, zarówno zabytkowych jak i nowoczesnych.

AmCarsy będzie można oglądać, usłyszeć… a niektórymi nawet przejechać się.

Będą też: dmuchańce, strzelnica, animacje dla dzieci oraz koncerty – na scenie wystąpi m.in. zespół KORDIAN.

 

Wydarzenie odbędzie się 26 maja, na terenie kościoła – przy ul. Ks. Baścika 3 w Liszkach. Będzie można bawić się i pomagać od godziny 11:00 do wieczora.

Serdecznie zapraszamy!

 

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2
kraken darknet kraken darknet blacksprut blacksprut