O naszych dzieciach

Za historią każdego z naszych podopiecznych kryje się wiele emocji. Ale w każdej z nich znajdziecie te najpiękniejsze: miłość, nadzieję i dziecięcą radość.

Julka

Tutaj jest historia Julki.

Zobacz Więcej

Jagoda

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, kiedy szłam z pierwszą wizytą

Zobacz Więcej

Milenka

Milenka ma śliczny uśmiech i łobuzerskie spojrzenie. Pewnie bardziej by jej pasowały spodnie, niż różowa

Zobacz Więcej

Agnieszka

Przyjechała do Zakopanego 13 maja 2007roku „za pracą”. Razem z koleżanką zatrudniły się w knajpce na Krupówkach.

Zobacz Więcej

Michał

Michał Na narodziny Michała czekaliśmy całą rodzinką. Dziewczynki Wiktoria i Julia bardzo chciały mieć brata już w domu.

Zobacz Więcej

Kuba

Potrafią cieszyć się tym, co mają – a mają przede wszystkim siebie. Hanna Synowiec i jej syn Kuba pochodzą z Wielkopolski. W Krakowie mieszkają od listopada 2015 roku. Dwunastolatek od roku jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz Więcej

Wojtek

Wojtek Urbanik – o podróżach marzył właściwie od zawsze, na wózku inwalidzkim porusza się od dziesięciu lat… od sześciu lat jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz Więcej

Gabrysia

Gabrysia Gorgoń, od siódmego miesiąca życia jest pod opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci – a właśnie obchodziła dziewiąte urodziny. Ta radosna, pełna życia dziewczynka pod wieloma względami jest wyjątkowa…

Zobacz Więcej

Asia

Los ich nie oszczędza, ale nie mają do niego pretensji. Asia jest pod naszą opieką od dwóch lat. Cierpi na genetyczną, nieuleczalną chorobę.

Zobacz Więcej

Tomek

Tomek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Ma trzynaście lat, ale pod opieką hospicjum jest dopiero od ośmiu miesięcy – wcześniej jego rodzice myśleli, że pozostaje im samotna walka o życie syna, nikt nie poinformował ich, że mogą szukać pomocy. Odkąd mają wsparcie – czują się silniejsi…

Zobacz Więcej

Patryk

Patryk Świerczek z Jadownik. Ma 20 lat – od pięciu lat jest pod naszą opieką. Urodził się z wodogłowiem.

Zobacz Więcej

Jaś

Bywa tak, że jedno dramatyczne zdarzenie wywołuje drugie, a później kolejne – taką lawinę ciężko jest powstrzymać. Jaś ma dopiero dwa latka, a o śmierć otarł się już wiele razy…

Zobacz Więcej

Hubert

Lubi towarzystwo, ale kiedy chce pobyć we własnym świecie… to po prostu do niego ucieka.

Zobacz Więcej

Szymon

Szymon Cupał ma dziesięć lat – hospicjum opiekuje się nim od pięciu.

Zobacz Więcej

Adaś

Adaś ma dwa latka – właściwie od początku życia jest pod opieką hospicjum. Niewiele dowiemy się na temat tego, jak wyglądały pierwsze godziny i dni po narodzinach chłopca… Jego rodzice nie chcą też wybiegać w przyszłość… Podkreślają, że ważne jest tu i teraz – a we wszystkim najważniejsza jest… ta jasna strona codzienności. Dopiero po ...

Zobacz Więcej

1 kwietnia

Tego dnia urodziny obchodzi Sara – w tym roku kończy dwa latka (ale z powodu choroby wygląda na niespełna roczek). To urocza dziewczynka, która lubi się przebierać. 🙂 Jej mama poprosiła o nowe, typowo dziewczęce ubranka: np. body i bluzę.

Zobacz Więcej

Tobiasz

 Tobiasz skończył już trzy latka, a wygląda jak czteromiesięczne dziecko. Ma zespół wad wrodzonych.

Zobacz Więcej

Urodziny Milenki – 8 marca 2017

Dzięki radosnemu “Sto lat!” – w domu Milenki od razu zapanowała urodzinowa atmosfera.

Zobacz Więcej

Paulina

            Paulina Kurdziel – ma szesnaście lat… Według tego, co kiedyś usłyszeli rodzice dziewczyny – powinno jej już nie być od co najmniej dwunastu lat… Ale jest! I jak wszyscy nasi podopieczni przypomina nam, czym jest siła życia…             Czternaście lat oswajali się z tym, że ich córka nigdy nie będzie zdrowa – ale rok ...

Zobacz Więcej

9 kwietnia

Świętuje Wojtek! Chłopak interesuje się podróżami i fotografią, dlatego z pewnością ucieszy go ładnie wydany album. Poprosił też o książki: “Nethergrim: Kostuny” Tom2, Matthew Jobin; “Gregor i niedokończona przepowiednia.”, Suzanne Collins

Zobacz Więcej

10 kwietnia

Urodziny Paulinki – dziewczynka czeka na: pisaki do tablicy w różnych kolorach, różnokolorową kredę i sztalugę. Bardzo lubi rysować i malować, to dla niej też forma rehabilitacji.

Zobacz Więcej

Urodziny Antosia – 12 marca 2017

Nie wiadomo, na ile do Antosia dociera to, co się wokół niego dzieje…

Zobacz Więcej

Marcelek

Marcel Henc ma dwa latka – pod opieką naszego Hospicjum jest od około roku. Od samego początku los go nie oszczędzał i stawiał przed nim kolejne, coraz trudniejsze wyzwania – wśród nich: skrajne wcześniactwo, wodogłowie pozapalne, padaczka, dysplazja oskrzelowo-płucna. Jego życie zagrożone było już w łonie matki, ale także w pierwszych miesiącach życia – walka ...

Zobacz Więcej

Urodziny Zuzi – 22 marca 2017

To były pierwsze urodziny Zuzi. Goście zastali ją w trakcie snu i postanowili wykorzystać to, do przygotowania małej niespodzianki.

Zobacz Więcej

Urodziny Elizy – 24 marca 2017

Uśmiechnięta i radosna blondynka to Eliza. W tym roku skończyła 4 lata.

Zobacz Więcej

Antek

Antoś Głowacz – skończył cztery latka. Pod opieką hospicjum jest właściwie od samego początku – odkąd wyszedł ze szpitala po narodzinach. Był okruszkiem, któremu nie dawano szans na przeżycie… a walczył… i walczy, jak największy siłacz.

Zobacz Więcej

Agata

Agata Pieszczek – dziewiętnastolatka, pod naszą opieką jest już dziesiąty rok.

Zobacz Więcej

Urodziny Kuby – 24 marca 2017

“Jak jest szczęśliwy, to cieszy się całym sobą” – tak o Kubie mówi jego mama. Taką radość można było zaobserwować w trakcie urodzin.

Zobacz Więcej

Urodziny Sary – 1 kwietnia 2017

Sara to taka mała modelka, dlatego dostała nowe “kreacje”. Dziewczynka świętowała swoje drugie urodziny – tego dnia odwiedziły ją ciocie: pielęgniarka i fizjoterapeutka.

Zobacz Więcej

Sara

Ta urocza istotka to Sara – ma dwa latka, a pod opiekę hospicjum trafiła jako trzymiesięczne dziecko.

Zobacz Więcej

Urodziny Wojtka – 9 kwietnia 2017

Wojtek dostał od nas nagranie, na którym dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie śpiewają “Sto lat”.

Zobacz Więcej

Urodziny Pauliny – 10 kwietnia 2017

Radość na widok prezentów była ogromna! Paulinka dostała wymarzoną sztalugę, pisaki do tablicy, różnokolorową kredę – i natychmiast zabrała się do pracy.

Zobacz Więcej

Antosia

Antosia Sowa ma osiem lat. Wymaga ciągłej opieki – w tym opieki hospicjum i jest z nami właściwie od początku swojego życia… życia, które – jak podkreśla mama dziewczynki – jest tak samo ważne i niezwykłe jak każde inne…

Zobacz Więcej

25 kwietnia

Złożymy życzenia Sylwii – dla niej doskonałym prezentem byłby duży kwiatek doniczkowy np. paprotka… im bardziej zielona to będzie roślina tym lepiej. Zieleń ma dobry wpływ na dziewczynę – niestety rzadko przebywa w jej otoczeniu, bo znaczną cześć życia spędza w domu.

Zobacz Więcej

7 maja – Klocki dla Oliwiera…

Oliwier jest po przeszczepie serca, po którym doszło do komplikacji.Jego mama żegnała się z nim już wiele razy… teraz Oliwer wraca – a symbolem tego powrotu są Klocki LEGO.

Zobacz Więcej

10 maja – Agata, radość w rytmie disco…

„Próbuje rękami wywijać, kręci się na wersalce” – tak Agata reaguje disco. Muzyka ma w ogóle bardzo dobry wpływ na nią, ale ten gatunek dziewczyna pokochała szczególnie.

Zobacz Więcej

30 maja – świat dźwięków Marcelka

Gdy przyszedł na świat ważył zaledwie 870 gramów. Skrajne wcześniactwo, wodogłowie pozapalne, padaczka, dysplazja oskrzelowo-płucna – to wyzwania, z którymi trzeba się było zmierzyć…

Zobacz Więcej

Antoś

Antoś Serafin – pod opieką hospicjum jest właściwie od początku życia. Chłopczyk ma skrajne wodogłowie – lekarze twierdzili, że nie przeżyje dwóch dni… a ma już pięć lat.

Zobacz Więcej

Oliwier

Oliwier – ma dziewięć lat i jest z nami od niedawna. Pod skrzydła hospicjum trafił po powikłaniach, po przeszczepie serca. Był aktywnym dzieckiem, z głową pełną marzeń, pomysłów i planów – w życiu, które nabierało tempa, nagle musiał się zatrzymać.

Zobacz Więcej

Urodziny Sylwii – 25 kwietnia 2017

W trakcie naszych odwiedzin – Sylwia była trochę zaskoczona tym, co się wokół niej dzieje…

Zobacz Więcej

Pawełek

Pawełek – ma dwa latka, od ponad roku jest podopiecznym hospicjum. Cierpi na rzadką, postępującą chorobę. Mimo, że jest coraz słabszy – to jego rodzice nie tracą wiary w to, że będzie coraz lepiej… w końcu ustały napady padaczki, a chłopczyk zaczął się śmiać….

Zobacz Więcej

10 czerwca – dwa oblicza Asi

Te dwa oblicza – to właściwie dwa, skrajnie różne obszary zainteresowań. Z jednej strony dziewczynka lubi i kolekcjonuje dinozaury

Zobacz Więcej

Urodziny Oliwiera – 7 maja 2017

Oliwier cały czas uśmiechał się – widać było, że nasza wizyta sprawiła mu ogromną radość. Chłopak z uwagą przeglądał wszystkie prezenty i od razu zabrał się za układanie klocków LEGO.

Zobacz Więcej

Urodziny Agaty – 10 maja 2017

Agata w dniu swoich urodzin przebywała akurat w naszym Centrum Opieki Wyręczającej w Krakowie. Wyjątkowo więc, to nie my jechaliśmy do naszej podopiecznej – a jej rodzina przyjechała nas (i oczywiście do solenizantki) na wspólne świętowanie.

Zobacz Więcej

Eliza

Eliza ma cztery latka i mnóstwo problemów ze zdrowiem. Przyszła na świat, jako mieszcząca się w dłoni kruszynka, która już na starcie musiała stoczyć trudną walkę o wszystko. Dziewczynka urodziła się w 24 tygodniu ciąży. W tym słabym i delikatnym ciałku biło jednak silne serce…

Zobacz Więcej

29 czerwca – pierwsze urodziny Tomka!

Chłopczyk właśnie dołączył do naszej hospicyjnej rodziny. Dziecko ma dysplazję oskrzelowo – płucną.

Zobacz Więcej

Urodziny Marcelka – 30 maja

Marcelek skończył 2 latka! Tylu prezentów nikt się nie spodziewał! Solenizant został nimi niemal dosłownie zasypany. 🙂

Zobacz Więcej

1 lipca – coś dla ciała i coś dla ducha Mai

Maja ma stwierdzony niedosłuch – ale, gdy mama włącza jej pozytywkę… dziewczynka uspokaja się!

Zobacz Więcej

Urodziny Asi – 10 czerwca

Od razu włożyła pantofelki z dinozaurami, zabrała się za układnie puzzli i przeglądanie książeczki…

Zobacz Więcej

8 lipca – Kto zgadnie: Co Hubertowi w duszy gra?

Poszukiwana: Przyjemna dla ucha i kojąca dla duszy melodia! Może wypływać z pozytywki, albo zabawki – ważne, żeby można było zrelaksować się przy niej.

Zobacz Więcej

13 lipca – (p)OBUDŹMY zmysły Pawełka!

Zabawki sensoryczne, przedmioty złożone z materiałów o różnej powierzchni: szorstkiej, gładkiej, twardej, miękkiej… chodzi o to, żeby Pawełek miał na czym trenować i poprzez zabawę – mógł pobudzać dotyk.

Zobacz Więcej

14 lipca – uzupełniamy szafę Łukasza

Połowa lipca, to lato w pełni – Łukaszowi przydadzą się nowe, lekkie, przewiewne ubrania… najbardziej koszulki typu t-shirt w rozmiarze 140.

Zobacz Więcej

16 lipca – dla większego komfortu Beatki

Dziewczynka kończy 7 lat… ponieważ jest dzieckiem leżącym, potrzebuje wszystkiego, co sprawi jej większą wygodę i uchroni ją przed odleżynami – bardzo przyda się jej poduszka leczniczo-rehabilitacyjna pod kark.

Zobacz Więcej

Maja

Maja – uśmiechnięta, bardzo towarzyska siedmiolatka, a jednocześnie dziewczynka z charakterem… bo trzeba wiedzieć, jak zyskać jej sympatię.

Zobacz Więcej

Urodziny Tomka – 29 czerwca

To była wyjątkowa sytuacja, bo naszego solenizanta nie zastaliśmy w domu… Tomuś, swoje pierwsze urodziny spędził w szpitalu.

Zobacz Więcej

Paulinka

Paulinka – rezolutna pięcioletnia dziewczynka. Lubi stroić się, bawić z rówieśnikami i rysować… Dlaczego jest z nami?

Zobacz Więcej

Urodziny Mai – 1 lipca

To były właściwie podwójne urodziny, bo Maja ma siostrę bliźniaczkę Milenkę, której nasi wspaniali darczyńcy nie pominęli – mimo, że Milenka nie jest naszą podopieczną.

Zobacz Więcej

1 sierpnia – brzęczki, światełka i melodyjki dla Mai

Mama Mai poprosiła w imieniu córeczki o zabawki grające – takie, z których wydobywają się przyjemne melodie… mogą też brzęczeć i świecić.

Zobacz Więcej

24 sierpnia – Świat według Tomka…

Do czego mogą służyć prześcieradła frotte? Tomek używa ich do wspinania się na wersalkę! 🙂

Zobacz Więcej

Urodziny Łukasza – 14 lipca

Chcieliśmy uzupełnić szafę Łukasza – i udało się! Oczywiście, dzięki wsparciu osób, które przyłączyły się do Akcji Urodzinowej.

Zobacz Więcej

Urodziny Beatki – 16 lipca

Poduszka rehabilitacyjna i klin pod kolana – mamę Beatki bardzo ucieszyły prezenty, które otrzymała córka….

Zobacz Więcej

Urodziny Pawełka – 13 lipca

“DZIĘKUJEMY! Nasz Pawełek dostał dużo fajnych zabawek!” – usłyszeliśmy od rodziców i te podziękowania przekazujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą AKCJĘ URODZINOWĄ.

Zobacz Więcej

27 sierpnia – OTULAMY Kamilkę

Ciepły, miękki kocyk i termos – te rzeczy są bardzo potrzebne Kamilce… Mimo, że za oknami lato w pełni – to dziewczynka nawet podczas wysokich temperatur musi mieć na nogach skarpetki, z powodu złego krążenia…

Zobacz Więcej

Tomek

Tomek ma 25 lat – mimo, że tuż po narodzinach lekarze zapowiadali, że przeżyje co najwyżej cztery tygodnie.

Zobacz Więcej

Kamilka

Ośmioletnia Kamilka ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną… Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, ma duże napięcie mięśniowe – wymaga całodobowej opieki.

Zobacz Więcej

8 września – kolorowe sny Pawła

Paweł na pewno będzie śnił kolorowo w nowej, bajkowej pościeli. Poduszka i kołdra z jakimś barwnym bohaterem – z pewnością sprawiłyby, że nawet zwykła noc… stałaby się wyjątkowa.

Zobacz Więcej

15 września – rozświetlimy życie Antosi

Nasza mała gwiazdeczka lubi światełka – dlatego świecące zabawki byłyby idealnym prezentem dla niej.

Zobacz Więcej

17 września – miś z przyjemną melodyjką dla Tobiaszka

Miś, piesek, czy kotek… tak naprawdę forma zabawki nie ma znaczenia – chodzi o sympatycznie wyglądającą “przywieszkę”, którą będzie można umieścić nad łóżeczkiem lub przy wózku.

Zobacz Więcej

23 września – Aby Zuzia poSMAKOWAŁA ŻYCIE!

Dzięki ogromnej determinacji swojej Mamy – Zuzia uczy się gryźć i połykać… To ogromny sukces!

Zobacz Więcej

20 września – kolorowe sny Julki

Julka jest dziewczynką leżącą – najbardziej więc, potrzebna jest jej pościel…

Zobacz Więcej

29 września – pierwsze, ŚWIECĄCE urodzinki Ninki

Świecące i grające – bo mamy nadzieję, że właśnie takimi zabawkami zostanie obdarowana nasza mała Nina.

Zobacz Więcej

Zuzia

Zuzia właśnie kończy dwa latka… padaczka lekooporna pojawiła się w jej życiu nagle i podstępnie – jak złodziej zabierała po kolei to, co dla dziewczynki i jej rodziców było najcenniejsze…

Zobacz Więcej

Urodziny Kamilki – 27 sierpnia

Kamilka dostała nowy, ciepły kocyk – Mama od razu przykryła nim córeczkę… Wieczory są już chłodniejsze, a dziewczynka ma problemy z krążeniem – dlatego zdarza jej się marznąć nawet w czasie wysokich temperatur.

Zobacz Więcej

Urodziny Tomka – 24 sierpnia

Tomek dostał słoneczną kartkę z gorącymi życzeniami – przygotowały ją dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie.

Zobacz Więcej

9 października – Pomóżmy Michałowi stanąć na nogi!

Michał ma szansę zrobić pierwsze kroki! Jego bliscy długo na to czekali – bo wkrótce chłopak skończy 15 lat…

Zobacz Więcej

17 października – w kolorach dla Tomka

Jak wiadomo, jesień ma dwa oblicza – może być szara i ponura, albo barwna i piękna… Dla naszego jesiennego solenizanta Tomka – chcemy kolorów!

Zobacz Więcej

Markia

Marika ma dopiero trzy latka, a lista problemów z którymi musiała i musi się zmierzyć jest bardzo długa: padaczka lekooporna, wady rozwojowe mózgu, kłopoty ze wzrokiem i wada serca – to tylko niektóre z nich. Nasza bohaterka jest dzieckiem leżącym: nie siada, nie raczkuje i nie chodzi… ale dzielnie walczy o siebie podczas częstych i ...

Zobacz Więcej

Urodziny Pawła – 8 września

Były życzenia, uśmiechy i pyszny tort – to sprawiło, że ten jeden dzień w roku był naprawdę wyjątkowy!

Zobacz Więcej

Urodziny Julki – 20 września

Pokój Julki – w dniu jej urodzin – przypominał krainę motyli. Przyleciały między innymi ze Żłobka nr 18 w Krakowie – na pięknych, kolorowych kartkach z życzeniami.

Zobacz Więcej

Urodzinki Ninki – 29 września

To był piękny, kolorowy, niezwykły dzień… Pierwszy taki w życiu Niny – bo właśnie skończyła roczek.

Zobacz Więcej

3 grudnia – zabawki i ubranka dla Antosi

Przygotowujemy się do ÓSMYCH urodzin Antosi! Dużą przyjemność sprawią dziewczynce ZABAWKI INTERAKTYWNE, czyli np.takie, które po naciśnięciu przycisku, albo pod wpływem potrząsania – będą grały, świeciły lub wydawały odgłosy…

Zobacz Więcej

5 grudnia – przed Mikołajem u Szymona!

Nie chodzi o to, żeby ścigać się ze Świętym… 😉 – ale mamy szansę obdarować Szymona, tuż przed wizytą Mikołaja. 🙂 5 grudnia chłopiec obchodzi swoje dziesiąte urodziny!

Zobacz Więcej

4 grudnia – Zadbajmy o piękne włosy Pauliny!

Siedemnaste urodziny Pauliny – coraz bliżej! Powoli gromadzimy prezenty dla niej, a potrzeb jest sporo:

Zobacz Więcej

6 grudnia – URODZINOWO-MIKOŁAJOWO u Szymona

Mikołaj już na pewno pakuje prezenty… i my też bardzo byśmy chcieli, ale brakuje nam jeszcze kilku rzeczy dla Szymona:

Zobacz Więcej

6 grudnia – cztery kółka dla Patryka… 😉

Spokojnie! Chodzi po prostu o książkę o czterech kółkach – bo nasz Patryk interesuje się motoryzacją. 🙂

Zobacz Więcej

7 grudnia – coś smacznego dla Malwinki…

Takimi smakołykami dla Malwinki są DESERKI W SŁOICZKACH – takie dla małych dzieci – i KASZKI…

Zobacz Więcej

15 grudnia – zasypmy Ksawerego zabawkami!

SAMOCHODZIKI, KLOCKI i GRAJĄCE KSIĄŻECZKI – to prezenty, które sprawią Ksaweremu przyjemność.

Zobacz Więcej

Ania

Ania – sześciolatka, dla której czas płynie zupełnie inaczej… zdecydowanie za szybko!

Zobacz Więcej

3 marca – Dominik otoczony odgłosami natury…

Pozytywny wpływ na Dominika – mają odgłosy przyrody…

Zobacz Więcej

8 marca – wielki DZIEŃ małej KOBIETki Milenki

Naszej podopiecznej przydałaby się elektryczna szczoteczka – żeby mama mogła pielęgnować jej ząbki.

Zobacz Więcej

12 marca – pielęgnacja Antosia

Antoś jest dzieckiem leżącym, które wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych – dlatego na jego urodziny (aby odciążyć nieco domowy budżet)chcielibyśmy podarować mu wszystko to, co potrzebne jest na co dzień… w każdej ilości: pampersy (rozmiar 6), oraz kosmetyki do kąpieli: natłuszczające kremy i emulsje. Chłopiec jest bardzo wrażliwy na dotyk – przyda mu się więc miękki ...

Zobacz Więcej

22 marca – Zuzi świat światełek i dźwięków

Gdy robi się ciemno – Zuzia uważnie śledzi świetlne wzory, które pojawiają się na ścianie i suficie… Dziewczynka pilnie obserwuje świat – ale może to robić głównie, z perspektywy własnego łóżka… dlatego szczególnie interesuje się światłem i dźwiękiem. IDEALNYMI PREZENTAMI na jej DRUGIE URODZINY – byłyby więc lampki i zabawki, które emitują spokojne światło lub ...

Zobacz Więcej

Julka

Julia – dziesięcioletnia dziewczynka, której dziecięcy uśmiech i radość życia zamknięte zostały na zdjęciach… a ona sama uwięziona jest w niemocy własnego ciała. Otoczona miłością bliskich, motylami i pamiątkami z przeszłości – swoją obecnością, przywołuje też pamięć o zmarłej siostrze Amelce…

Zobacz Więcej

24 marca – Świat na wyciągnięcie ręki dla Elizy…

Eliza jest bardzo ciekawa świata – stara się go poznawać na tyle, na ile potrafi… Nie jest to łatwe, bo dziewczynka nie widzi… Mimo to, nie poddaje się, nie rezygnuje z odkrywania nowych rzeczy, a UŚMIECH NIE SCHODZI JEJ Z TWARZY! 🙂 W tym momencie, Eliza jest na etapie uczenia się literek i cyferek – ...

Zobacz Więcej

1 kwietnia – Pomagamy Sarze porozumieć się z bliskimi!

Dziewczynka ma problemy z komunikacją – tylko ciągłe, intensywne ćwiczenia mogą ułatwić jej porozumiewanie się z otoczeniem.

Zobacz Więcej

9 kwietnia- Podróże Wojtka…

Wojtek to nasz podróżnik. Pomimo swojej niepełnosprawności – zwiedził już Polskę wzdłuż i wszerz…

Zobacz Więcej

10 kwietnia – O czym marzy Paulinka?

Mama dziewczynki zdradziła nam, że jej córeczka chciałaby dostać: laleczkę LOL surprise seria 1 i body na 74 cm – na miarę PRAWDZIWEJ KRÓLEWNY. 🙂

Zobacz Więcej

Bartek

Bartek – sześciolatek, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe.

Zobacz Więcej

25 kwietnia – Otoczmy Sylwię… zapachami!

Tym źródłem pięknych zapachów – miałby być specjalny, zapachowy, elektryczny kominek.

Zobacz Więcej

7 maja – Oliwier buduje swój świat na nowo…

Pomaga mu w tym świat zabawek, kreacji i wyobraźni… dlatego na okrągłe, 10-te urodziny – chłopiec chciałby dostać nowy zestaw KLOCKÓW LEGO: Hero Factory.

Zobacz Więcej

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2