O naszych dzieciach

Za historią każdego z naszych podopiecznych kryje się wiele emocji. Ale w każdej z nich znajdziecie te najpiękniejsze: miłość, nadzieję i dziecięcą radość.

Julka

Tutaj jest historia Julki.

Zobacz Więcej

Jagoda

Nie wiedziałam, czego się spodziewać, kiedy szłam z pierwszą wizytą

Zobacz Więcej

Milenka

Milenka ma śliczny uśmiech i łobuzerskie spojrzenie. Pewnie bardziej by jej pasowały spodnie, niż różowa

Zobacz Więcej

Agnieszka

Przyjechała do Zakopanego 13 maja 2007roku „za pracą”. Razem z koleżanką zatrudniły się w knajpce na Krupówkach.

Zobacz Więcej

Michał

Michał Na narodziny Michała czekaliśmy całą rodzinką. Dziewczynki Wiktoria i Julia bardzo chciały mieć brata już w domu.

Zobacz Więcej

Kuba

Potrafią cieszyć się tym, co mają – a mają przede wszystkim siebie. Hanna Synowiec i jej syn Kuba pochodzą z Wielkopolski. W Krakowie mieszkają od listopada 2015 roku. Dwunastolatek od roku jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz Więcej

Wojtek

Wojtek Urbanik – o podróżach marzył właściwie od zawsze, na wózku inwalidzkim porusza się od dziesięciu lat… od sześciu lat jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz Więcej

Gabrysia

Gabrysia Gorgoń, od siódmego miesiąca życia jest pod opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci – a właśnie obchodziła dziewiąte urodziny. Ta radosna, pełna życia dziewczynka pod wieloma względami jest wyjątkowa…

Zobacz Więcej

Asia

Los ich nie oszczędza, ale nie mają do niego pretensji. Asia jest pod naszą opieką od dwóch lat. Cierpi na genetyczną, nieuleczalną chorobę.

Zobacz Więcej

Tomek

Tomek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Ma trzynaście lat, ale pod opieką hospicjum jest dopiero od ośmiu miesięcy – wcześniej jego rodzice myśleli, że pozostaje im samotna walka o życie syna, nikt nie poinformował ich, że mogą szukać pomocy. Odkąd mają wsparcie – czują się silniejsi…

Zobacz Więcej

Patryk

Patryk Świerczek z Jadownik. Ma 20 lat – od pięciu lat jest pod naszą opieką. Urodził się z wodogłowiem.

Zobacz Więcej

Jaś

Bywa tak, że jedno dramatyczne zdarzenie wywołuje drugie, a później kolejne – taką lawinę ciężko jest powstrzymać. Jaś ma dopiero dwa latka, a o śmierć otarł się już wiele razy…

Zobacz Więcej

Hubert

Lubi towarzystwo, ale kiedy chce pobyć we własnym świecie… to po prostu do niego ucieka.

Zobacz Więcej

Szymon

Szymon Cupał ma dziesięć lat – hospicjum opiekuje się nim od pięciu.

Zobacz Więcej

Adaś

Adaś ma dwa latka – właściwie od początku życia jest pod opieką hospicjum. Niewiele dowiemy się na temat tego, jak wyglądały pierwsze godziny i dni po narodzinach chłopca… Jego rodzice nie chcą też wybiegać w przyszłość… Podkreślają, że ważne jest tu i teraz – a we wszystkim najważniejsza jest… ta jasna strona codzienności. Dopiero po ...

Zobacz Więcej

Tobiasz

 Tobiasz skończył już trzy latka, a wygląda jak czteromiesięczne dziecko. Ma zespół wad wrodzonych.

Zobacz Więcej

Urodziny Milenki – 8 marca 2017

Dzięki radosnemu “Sto lat!” – w domu Milenki od razu zapanowała urodzinowa atmosfera.

Zobacz Więcej

Paulina

            Paulina Kurdziel – ma szesnaście lat… Według tego, co kiedyś usłyszeli rodzice dziewczyny – powinno jej już nie być od co najmniej dwunastu lat… Ale jest! I jak wszyscy nasi podopieczni przypomina nam, czym jest siła życia…             Czternaście lat oswajali się z tym, że ich córka nigdy nie będzie zdrowa – ale rok ...

Zobacz Więcej

Urodziny Antosia – 12 marca 2017

Nie wiadomo, na ile do Antosia dociera to, co się wokół niego dzieje…

Zobacz Więcej

Marcelek

Marcel Henc ma dwa latka – pod opieką naszego Hospicjum jest od około roku. Od samego początku los go nie oszczędzał i stawiał przed nim kolejne, coraz trudniejsze wyzwania – wśród nich: skrajne wcześniactwo, wodogłowie pozapalne, padaczka, dysplazja oskrzelowo-płucna. Jego życie zagrożone było już w łonie matki, ale także w pierwszych miesiącach życia – walka ...

Zobacz Więcej

Urodziny Zuzi – 22 marca 2017

To były pierwsze urodziny Zuzi. Goście zastali ją w trakcie snu i postanowili wykorzystać to, do przygotowania małej niespodzianki.

Zobacz Więcej

Urodziny Elizy – 24 marca 2017

Uśmiechnięta i radosna blondynka to Eliza. W tym roku skończyła 4 lata.

Zobacz Więcej

Antek

Antoś Głowacz – skończył cztery latka. Pod opieką hospicjum jest właściwie od samego początku – odkąd wyszedł ze szpitala po narodzinach. Był okruszkiem, któremu nie dawano szans na przeżycie… a walczył… i walczy, jak największy siłacz.

Zobacz Więcej

Agata

Agata Pieszczek – dziewiętnastolatka, pod naszą opieką jest już dziesiąty rok.

Zobacz Więcej

Urodziny Kuby – 24 marca 2017

“Jak jest szczęśliwy, to cieszy się całym sobą” – tak o Kubie mówi jego mama. Taką radość można było zaobserwować w trakcie urodzin.

Zobacz Więcej

Urodziny Sary – 1 kwietnia 2017

Sara to taka mała modelka, dlatego dostała nowe “kreacje”. Dziewczynka świętowała swoje drugie urodziny – tego dnia odwiedziły ją ciocie: pielęgniarka i fizjoterapeutka.

Zobacz Więcej

Sara

Ta urocza istotka to Sara – ma dwa latka, a pod opiekę hospicjum trafiła jako trzymiesięczne dziecko.

Zobacz Więcej

Urodziny Wojtka – 9 kwietnia 2017

Wojtek dostał od nas nagranie, na którym dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie śpiewają “Sto lat”.

Zobacz Więcej

Urodziny Pauliny – 10 kwietnia 2017

Radość na widok prezentów była ogromna! Paulinka dostała wymarzoną sztalugę, pisaki do tablicy, różnokolorową kredę – i natychmiast zabrała się do pracy.

Zobacz Więcej

Antosia

Antosia Sowa ma osiem lat. Wymaga ciągłej opieki – w tym opieki hospicjum i jest z nami właściwie od początku swojego życia… życia, które – jak podkreśla mama dziewczynki – jest tak samo ważne i niezwykłe jak każde inne…

Zobacz Więcej

Antoś

Antoś Serafin – pod opieką hospicjum jest właściwie od początku życia. Chłopczyk ma skrajne wodogłowie – lekarze twierdzili, że nie przeżyje dwóch dni… a ma już pięć lat.

Zobacz Więcej

Oliwier

Oliwier – ma dziewięć lat i jest z nami od niedawna. Pod skrzydła hospicjum trafił po powikłaniach, po przeszczepie serca. Był aktywnym dzieckiem, z głową pełną marzeń, pomysłów i planów – w życiu, które nabierało tempa, nagle musiał się zatrzymać.

Zobacz Więcej

Urodziny Sylwii – 25 kwietnia 2017

W trakcie naszych odwiedzin – Sylwia była trochę zaskoczona tym, co się wokół niej dzieje…

Zobacz Więcej

Pawełek

Pawełek – ma dwa latka, od ponad roku jest podopiecznym hospicjum. Cierpi na rzadką, postępującą chorobę. Mimo, że jest coraz słabszy – to jego rodzice nie tracą wiary w to, że będzie coraz lepiej… w końcu ustały napady padaczki, a chłopczyk zaczął się śmiać….

Zobacz Więcej

Urodziny Oliwiera – 7 maja 2017

Oliwier cały czas uśmiechał się – widać było, że nasza wizyta sprawiła mu ogromną radość. Chłopak z uwagą przeglądał wszystkie prezenty i od razu zabrał się za układanie klocków LEGO.

Zobacz Więcej

Urodziny Agaty – 10 maja 2017

Agata w dniu swoich urodzin przebywała akurat w naszym Centrum Opieki Wyręczającej w Krakowie. Wyjątkowo więc, to nie my jechaliśmy do naszej podopiecznej – a jej rodzina przyjechała nas (i oczywiście do solenizantki) na wspólne świętowanie.

Zobacz Więcej

Eliza

Eliza ma cztery latka i mnóstwo problemów ze zdrowiem. Przyszła na świat, jako mieszcząca się w dłoni kruszynka, która już na starcie musiała stoczyć trudną walkę o wszystko. Dziewczynka urodziła się w 24 tygodniu ciąży. W tym słabym i delikatnym ciałku biło jednak silne serce…

Zobacz Więcej

Urodziny Marcelka – 30 maja

Marcelek skończył 2 latka! Tylu prezentów nikt się nie spodziewał! Solenizant został nimi niemal dosłownie zasypany. 🙂

Zobacz Więcej

Urodziny Asi – 10 czerwca

Od razu włożyła pantofelki z dinozaurami, zabrała się za układnie puzzli i przeglądanie książeczki…

Zobacz Więcej

Maja

Maja – uśmiechnięta, bardzo towarzyska siedmiolatka, a jednocześnie dziewczynka z charakterem… bo trzeba wiedzieć, jak zyskać jej sympatię.

Zobacz Więcej

Urodziny Tomka – 29 czerwca

To była wyjątkowa sytuacja, bo naszego solenizanta nie zastaliśmy w domu… Tomuś, swoje pierwsze urodziny spędził w szpitalu.

Zobacz Więcej

Paulinka

Paulinka – rezolutna pięcioletnia dziewczynka. Lubi stroić się, bawić z rówieśnikami i rysować… Dlaczego jest z nami?

Zobacz Więcej

Urodziny Mai – 1 lipca

To były właściwie podwójne urodziny, bo Maja ma siostrę bliźniaczkę Milenkę, której nasi wspaniali darczyńcy nie pominęli – mimo, że Milenka nie jest naszą podopieczną.

Zobacz Więcej

Urodziny Łukasza – 14 lipca

Chcieliśmy uzupełnić szafę Łukasza – i udało się! Oczywiście, dzięki wsparciu osób, które przyłączyły się do Akcji Urodzinowej.

Zobacz Więcej

Urodziny Beatki – 16 lipca

Poduszka rehabilitacyjna i klin pod kolana – mamę Beatki bardzo ucieszyły prezenty, które otrzymała córka….

Zobacz Więcej

Urodziny Pawełka – 13 lipca

“DZIĘKUJEMY! Nasz Pawełek dostał dużo fajnych zabawek!” – usłyszeliśmy od rodziców i te podziękowania przekazujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą AKCJĘ URODZINOWĄ.

Zobacz Więcej

Tomek

Tomek ma 25 lat – mimo, że tuż po narodzinach lekarze zapowiadali, że przeżyje co najwyżej cztery tygodnie.

Zobacz Więcej

Kamilka

Ośmioletnia Kamilka ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną… Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, ma duże napięcie mięśniowe – wymaga całodobowej opieki.

Zobacz Więcej

Zuzia

Zuzia właśnie kończy dwa latka… padaczka lekooporna pojawiła się w jej życiu nagle i podstępnie – jak złodziej zabierała po kolei to, co dla dziewczynki i jej rodziców było najcenniejsze…

Zobacz Więcej

Urodziny Kamilki – 27 sierpnia

Kamilka dostała nowy, ciepły kocyk – Mama od razu przykryła nim córeczkę… Wieczory są już chłodniejsze, a dziewczynka ma problemy z krążeniem – dlatego zdarza jej się marznąć nawet w czasie wysokich temperatur.

Zobacz Więcej

Urodziny Tomka – 24 sierpnia

Tomek dostał słoneczną kartkę z gorącymi życzeniami – przygotowały ją dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie.

Zobacz Więcej

Markia

Marika ma dopiero trzy latka, a lista problemów z którymi musiała i musi się zmierzyć jest bardzo długa: padaczka lekooporna, wady rozwojowe mózgu, kłopoty ze wzrokiem i wada serca – to tylko niektóre z nich. Nasza bohaterka jest dzieckiem leżącym: nie siada, nie raczkuje i nie chodzi… ale dzielnie walczy o siebie podczas częstych i ...

Zobacz Więcej

Urodziny Pawła – 8 września

Były życzenia, uśmiechy i pyszny tort – to sprawiło, że ten jeden dzień w roku był naprawdę wyjątkowy!

Zobacz Więcej

Urodziny Julki – 20 września

Pokój Julki – w dniu jej urodzin – przypominał krainę motyli. Przyleciały między innymi ze Żłobka nr 18 w Krakowie – na pięknych, kolorowych kartkach z życzeniami.

Zobacz Więcej

Urodzinki Ninki – 29 września

To był piękny, kolorowy, niezwykły dzień… Pierwszy taki w życiu Niny – bo właśnie skończyła roczek.

Zobacz Więcej

Ania

Ania – sześciolatka, dla której czas płynie zupełnie inaczej… zdecydowanie za szybko!

Zobacz Więcej

Julka

Julia – dziesięcioletnia dziewczynka, której dziecięcy uśmiech i radość życia zamknięte zostały na zdjęciach… a ona sama uwięziona jest w niemocy własnego ciała. Otoczona miłością bliskich, motylami i pamiątkami z przeszłości – swoją obecnością, przywołuje też pamięć o zmarłej siostrze Amelce…

Zobacz Więcej

Bartek

Bartek – sześciolatek, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe.

Zobacz Więcej

Kolonie dla nieuleczalnie chorych

“Zdrowe dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy letnie… Dla nich są świetlice, zajęcia pozalekcyjne i różne miejsca spotkań… Natomiast nasze córki i nasi synowie – mają Centrum Opieki Wyręczającej…”

Zobacz Więcej

PIĘKNY PREZENT…NA CAŁY ROK! 🙂

JUŻ JEST! Nasz KALENDARZ NA 2019 ROK… Kosztuje 30 złotych – a kupując go, WSPIERASZ NASZYCH PODOPIECZNYCH!

Zobacz Więcej

Z wizytą po latach… – ODWIEDZINY U PSOTKI Z CHOCHLIKAMI W OCZACH… 😉

Historię Milenki, naszej podopiecznej – opisywaliśmy już dawno… na tyle dawno, że postanowiliśmy powrócić – żeby opowiedzieć: Co słychać u niej dzisiaj…(?)

Zobacz Więcej

„NAJWAŻNIEJSZE, ŻE Z NAMI JEST…” – HISTORIA KORNELII

„Przytulasek z niej niesamowity…” – tak o Kornelii mówi jej mama…

Zobacz Więcej

„ŻYJE DZIĘKI MIŁOŚCI…” – HISTORIA WERONIKI

Słowa zawarte w tytule tej historii, to słowa lekarza – który nie ukrywał zaskoczenia faktem, że Weronika walczy już prawie dziesięć lat… mimo, że diagnoza od samego początku odbierała wszelkie nadzieje.

Zobacz Więcej

POGODNY I TOWARZYSKI – HISTORIA MICHAŁKA

To była trzecia ciąża pani Justyny – tym razem jednak, wszystko przebiegało trochę inaczej. Jak sama wspomina – od początku dużo chorowała… spokoju nie dawały jej też przeczucia: że coś jest nie tak, jak powinno… wkrótce mieli potwierdzić to lekarze…

Zobacz Więcej

„Myślę, że gdyby był zdrowy… to byłby wesołym chłopcem…” – historia Dominika

Dominik cierpi na padaczkę lekooporną… drgawki, bezdechy i napady – towarzyszą mu właściwie od urodzenia…

Zobacz Więcej

„Żyje trochę we własnym świecie… ale chyba jest w nim szczęśliwa…” – historia Milenki

Milenka zmaga się z Zespołem Wolfa-Hirschhorna – czyli zespołem wad wrodzonych.

Zobacz Więcej

„Gdyby moja córka była inna… może ja też byłabym innym człowiekiem…” – historia Jagódki

„To jest moja Słodka Szprotka…” – taki podpis pod zdjęciem dziecka, pozostawiony przez mamę… zawsze chwyta za serce. Natomiast, gdy poznamy całą historię – o niezwykłej sile już na samym starcie i wielu wyzwaniach na kolejnych etapach – to takie zdanie poruszy nas jeszcze mocniej…

Zobacz Więcej

„Nauczyłam się, że nie można planować…” – historia Staszka

To, co najważniejsze w przypadku Staszka – to fakt, że JEST taki… jaki BYŁ… Pozostały: ten sam  uśmiech, poczucie humoru i wrażliwość. „JEST” i „BYŁ” to słowa-klucze do zrozumienia naszego bohatera i jego historii… Czternastolatek jest osobą niepełnosprawną – a był… zdrowy.

Zobacz Więcej

„Jest naprawdę fajną dziewczynką…” – historia Malwinki

Wbrew diagnozom, które lekarze stawiali jeszcze przed jej narodzinami – była silna i nie tylko przeżyła najtrudniejsze, pierwsze tygodnie życia…

Zobacz Więcej

“Nie można dogonić baniek mydlanych…” – historia Moniki

Czternastoletnia Monika jest z nami dopiero od kilku miesięcy – ale jej mama już zauważyła, że wsparcie Hospicjum jest dla niej niezwykle cenne. Dziewczynka i jej bliscy mierzą się z rzadką, bezwzględną i postępującą chorobą: mukopolisacharydozą.

Zobacz Więcej

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2