Wsparcie po starcie

Nikt kto traci dziecko nie powinien być sam

Dlatego przy naszym Hospicjum powstała Grupa Wsparcia dla rodzin po stracie dziecka. Wszystkich, którzy zmagają się z żałobą, chcemy w niej objąć naszą opieką. Nie jesteście sami. Oferujemy Wam życzliwą troskę, kompetencje naszych specjalistów i bezpieczne miejsce, gdzie możecie porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i skorzystać z naszej wiedzy. Wystarczy wyciągnąć rękę!

 

Nasza grupa skupia rodziny, które przeżywają żałobę po stracie dziecka. Zapraszamy przede wszystkim rodziców, ale też babcie, dziadków i innych bliskich. Nie jest ważne czy Wasza rodzina była wcześniej pod opieką MHD ani w jakich okolicznościach doszło do śmierci dziecka – w wyniku choroby, wypadku, poronienia czy samobójstwa. Grupa jest otwarta dla rodzin wszystkich dzieci, które odeszły – kilkumiesięcznych, kilku czy kilkunastoletnich i tych całkiem dorosłych. Nie prowadzimy selekcji ani rozmów kwalifikacyjnych.

Formy wsparcia

  • Spotkania rodzin po stracie dziecka

Spotkania organizujemy raz w miesiącu, zwykle w 2gi piątek miesiąca, w naszej siedzibie przy ul. Odmętowej w Krakowie Nowej Hucie.
Chęć uczestnictwa trzeba wcześniej zgłosić mailowo –psycholog@mhd.org.pl lub telefonicznie – 603 260 760

  • Indywidualne konsultacje psychologiczne

Tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w spotkaniach grupowych, zapraszamy na indywidualne konsultacje psychologiczne. Zapisy mailowo – psycholog@mhd.org.pl lub telefonicznie – 603 260 760

  • Telefon zaufania – 603 260 760

Nasz psycholog czeka na Was pod telefonem w poniedziałki w godzinach 16:00 – 18:00. Poza dyżurami numer jest również czynny. Można dzwonić z krótkimi pytaniami, sprawami organizacyjnymi, albo jeśli coś jest bardzo pilne.

  • Forum internetowe

W trosce o Waszą prywatność forum jest widoczne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Klikając w ten link możesz się zarejestrować. Forum znajdziecie na samym dole naszej strony www.

Po co być w grupie ?

Grupa jest niewyczerpanym źródłem wsparcia płynącego od tych, którzy najlepiej wiedzą jak trudna jest żałoba – od innych rodzin przeżywających stratę dziecka.

Spotkania są okazją do wymiany doświadczeń i zwykłych rozmów bez poczucia bycia innym niż wszyscy wokół.

Na spotkaniach grupy jest czas na psychoedukację, czyli zgłębiane mechanizmów rządzących żałobą i ludzkimi emocjami. Organizujemy mini – warsztaty, zachęcamy do dyskusji, polecamy Wam książki – wiemy, że wiedza ułatwia radzenie sobie z trudnymi chwilami.

W grupie jest miejsce na wspomnienia i pracę nad tym, żeby kiedyś mogły wywoływać uśmiech, a nie tylko łzy.

Grupa daje też możliwość konsultacji z psychologiem – na temat przeżywania żałoby, ale też towarzyszących jej zaburzeń, np. bezsenności, depresji, zaburzeń odżywiania czy kłopotów z rodzeństwem dziecka, które odeszło.

Nad jej sprawnym działaniem czuwa jej Opiekun – psycholog Urszula Węgrzyk.

Członkostwo w grupie wsparcia – udział w spotkaniach, korzystanie z forum i wszystkie konsultacje są bezpłatne.

W Grupie Wsparcia zachowujemy zasady poszanowania uczuć i przekonań. Mamy świadomość, ogromnego bólu, który Wam towarzyszy dlatego to Wy decydujecie kiedy, z czego i w jakim zakresie chcecie skorzystać.

Kontakt i szczegółowe informacje

T: 603 260 760
E: psycholog@mhd.org.pl

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2