O HOSPICJUM

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2006 roku.
Od 17 stycznia 2007 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Naszym celem jest kompleksowe wspieranie nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, a najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Naszym Podopiecznym oferujemy wieloaspektowe wsparcie, obejmujące opiekę medyczną: lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną. Realizujemy także szeroki program pomocy pozamedycznej dla samych pacjentów, ale także ich rodzin.

To m.in. pomoc psychologiczna, prawna, socjalna, wsparcie duchownych i wolontariuszy.

 

Więcej o formach działalności TUTAJ.

Jesteśmy członkiem International Children Palliative Care Network. ICPCN High Res RGB

Ambasadorzy

Ambasadorzy Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, to nasi Przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć, a ich wsparcie i dobre słowo jest nieocenione.

Renata Przemyk

Piosenkarka, autorka tekstów, a przede wszystkim mama Klary. Ambasadorka Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci od 2010 roku. Wspólnie z Wolontariuszami nagrała piosenkę promującą kampanię Wciąż można Im Pomóc w 2010 roku.
Nasz Bajkowy Dzień Dziecka w Wieliczce nie może odbyć się bez Renaty i Klary dzielnie losujących nagrody w loterii fantowej..

Joanna Koroniewska

Aktorka, mama, Ambasadorka Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci od 2012 roku. Joanna dołączyła do akcji „Pomóz budować” promującej idee utworzenia w Krakowie Centrum Opieki Wyręczającej MHD, występując w spocie wspólnie z Panią Krystyną, mamą naszej Ani – chorującej na dziecięce porażenie mózgowe.

Krystian Wieczorek

Aktor, Ambasador Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci od 2012 roku. Krystian dołączył do akcji „Pomóż budować” promującej ideę utworzenia w Krakowie Centrum Opieki Wyręczającej MHD, występując w spocie wspólnie z Panią Reginą, mamą Michała – cierpiącego na porażenie mózgowe.

Julia Rosnowska

Wolontariuszka MHD, aktorka, odtwórczyni głównej roli w serialu Julia. Ambasadorka MHD od 2012 roku. Wystąpiła w spocie promującym Kampanię Pomóż Budować wspólnie z naszą małą pacjentką – Gabrysią.

Tomasz Oświeciński

Aktor, zawodnik sportów sztuk walki, trener.

Ambasador Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci od 2017 roku.

Julia Rosnowska

Wolontariuszka MHD, aktorka, odtwórczyni głównej roli w serialu Julia. Ambasadorka MHD od 2012 roku. Wystąpiła w spocie promującym Kampanię Pomóż Budować wspólnie z naszą małą pacjentką – Gabrysią.

RKrist Van D

DJ, producent i remixer obecny na scenie klubowej już od ponad 10 lat. Znany przede wszystkim z takich hitów jak „You Are The One”, „Feel Me”, “I Don’t Mind”, czy „Be Without You” (feat. Trish), które do dziś są grane na antenach rozgłośni oraz w klubach w kraju i za granicą.

Ambasador Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci od 1 czerwca 2014 roku.

Rada Patronacka

Swoim autorytetem wspierają nasze działania:

Ks. prof. UP dr hab. Norbert Pikuła

Profesor nadzwyczajny, Dyrektor Instytutu Pracy Socjalnej i Kierownik Katedry Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Prof. Krzysztof Penderecki

Światowej sławy kompozytor i dyrygent, Profesor Krakowskiej Akademii Muzycznej, doctor honoris causa wielu Uniwersytetów i Uczelni polskich i światowych.

J.E. Ks. bp Jan Zając

biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Honorowy Przewodniczący Naszej Rady.

Elżbieta Agata Wojtowicz

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, działaczka społeczna

Redaktor Leszek Mazan

Wybitny znawca dziejów Krakowa i Pragi, pisarz, publicysta.

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2
kraken darknet kraken darknet blacksprut blacksprut