DAJ SOBIE CZAS! NIE TYLKO W WAKACJE...

Centrum Opieki Wyręczającej czeka na pacjentów!

DAJ SOBIE CZAS! NIE TYLKO W WAKACJE…

Czas dla siebie… – to chyba jeden z tych najcenniejszych prezentów, jaki możemy sobie sprawić…

“Daj sobie czas!” – to apel, z którym zwracamy się do rodzin opiekujących się przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi. To może wydawać się niemożliwe… zwłaszcza dla osób, które codziennie, przez całą dobę – zajmują się swoim niesamodzielnym, obłożnie chorym bliskim… Dlatego my, chcemy podarować tym rodzinom swój czas i możliwości…

A teraz, tego CZASU i MOŻLIWOŚCI – mamy jeszcze więcej! Centrum Opieki Wyręczającej w Krakowie, przy ul. Odmętowej 4 – czeka na nowych pacjentów! A właściwie domowników… bo to wyjątkowe miejsce – nie bez powodu nazywane jest DRUGIM DOMEM… Mamy tutaj: lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów, fizjoterapeutów, psychologa – czyli ciocie i wujków. Centrum wyposażone jest w profesjonalny sprzęt i komfortowe pokoje.

Teraz, nasz Ośrodek zachęca do odpoczynku – oferując turnusy: dzienne i całodobowe. Lista terminów jest długa – nasze plany i kalendarze wybiegają aż do 2020 roku. To szansa dla pochodzących z Krakowa i okolic – rodziców obłożnie chorych dzieci i młodych dorosłych, którzy marzą o chwili wytchnienia… chcieliby odpocząć, wyjechać na wakacje, spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, lub załatwić ważne sprawy, na które do tej pory nie mieli czasu… Teraz mogą zrealizować swoje plany, pozostawiając córkę/syna na pewien czas – na kilka godzin, tydzień, albo dwa – pod fachową opieką, w Centrum Opieki Wyręczającej. Mama i tata nie muszą martwić się o to, że rehabilitacja zostanie zaniedbana – nasz zespół opracuje codzienne ćwiczenia, dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta… a personel medyczny będzie czuwał nad jego stanem i bezpieczeństwem.

Właśnie trwa pierwszy, wakacyjny turnus – do końca roku, co miesiąc będą odbywały się kolejne… następne w latach: 2019-2020.

ZAPRASZAMY opiekunów osób niesamodzielnych – którzy chcieliby skorzystać z tego przerywnika, w niezwykle trudnej rzeczywistości, z którą muszą mierzyć się każdego dnia. Osoby, które zajmują się przewlekle i nieuleczanie chorym dzieckiem, albo młodym dorosłym – nie mają chwili wytchnienia… to ciężka praca, w dzień i w nocy – bez szans na urlop. W ubiegłym roku, w wakacje – ze wsparcia naszego Centrum, korzystały rodziny z różnych rejonów kraju… podkreślały, że takie miejsca powinny być w każdym, większym polskim mieście: “Centrum Opieki Wyręczającej to świetny pomysł! Jest bardzo potrzebne. Wspaniałe miejsce… bardzo przyjazne i rodzinne… Dobrze się tam czułam. Nawet sobie nigdy nie marzyłam o takiej formie pomocy.” – podkreślała mama pięcioletniego Franka.

W Krakowie udało się stworzyć ten niezwykły, ważny i potrzebny Ośrodek… – który teraz ma jeszcze większe możliwości, może przyjąć więcej osób (do 26. roku życia) i odciążyć kolejnych rodziców.

Szczegóły na: www.mhd.org.pl/rekrutacja-do-projektu-opieka-wyreczajaca-wsparcie-opiekunow-osob-niesamodzielnych/

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2