"CZĘŚCIEJ PATRZĘ NA SWOJE ODBICIE W LUSTRZE..."

CO ZOSTAŁO PO PIĘKNYCH BOHATERKACH?

“CZĘŚCIEJ PATRZĘ NA SWOJE ODBICIE W LUSTRZE…” CO ZOSTAŁO PO PIĘKNYCH BOHATERKACH?

“O wiele częściej, robię coś tylko dla siebie…. między innymi: chodzę do kosmetyczki, na paznokcie…. różne maseczki… masaże… To, że siedzę w domu i nie wychodzę do pracy – nie znaczy, że mam o siebie nie dbać… Bo ja jestem wizytówką mojego syna.”

– Anna, mama sześcioletniego Bartka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe… była jedną z dwunastu uczestniczek Projektu #PiękneBohaterki.

Mamy przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci – wzięły udział w sesji zdjęciowej do KALENDARZA na 2019 rok… a później w WIELKIM FINALE, podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – były gośćmi specjalnymi, w trakcie wydarzenia filmowo-muzycznego w TAURON Arena Kraków. Za pierwszym i drugim razem – trafiły w fachowe ręce, które zadbały o ich wygląd: fryzury, makijaż i ubiór… W ten sposób, udało się pokazać te WYJĄTKOWE KOBIETY – w dwóch, zupełnie nowych dla nich odsłonach: jako GWIAZDY FILMOWE i w nowoczesnej stylizacji… A co pozostało po zakończeniu Projektu?

“Poczułam się bardziej kobieco… Teraz przykładam większą wagę do ubrań, częściej chodzę w butach na obcasie. Dzięki poradom fryzjerów, zaczęłam zapuszczać włosy . Znajduję minimum raz w tygodniu czas na zumbę…” – mówi Magdalena, mama Paulinki… a Małgorzata, mama Antosia dodaje:“Zaczęłam bardziej koncentrować się na swoim wyglądzie i częściej szukam czasu dla siebie… choć przy chorym dziecku nie jest to łatwe.” Danuta od ponad dwudziestu lat opiekuje się swoim niesamodzielnym synem, przyznaje że zdarzało jej się w pośpiechu zaczesać włosy i zapomnieć o makijażu… Teraz jest inaczej: “Częściej patrzę na swoje odbicie w lustrze… częściej maluję się i więcej czasu poświęcam na makijaż. Oglądam się też za kosmetykami w sklepie… już nie kupuję niczego z przyzwyczajenia, tylko dokładnie czytam informacje na opakowaniach, co na co działa…” “Jestem bardziej pewna siebie…” – słyszymy z kolei z ust Anny, mamy obłożnie chorej Julki – “Częściej myślę o tym, co mogłabym ewentualnie w sobie zmienić…”
Projekt #PiękneBohaterki – wspólna inicjatywa Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci i Krakowskiego Biura Festiwalowego – był adresowany do mam, które przez całą dobę opiekują się swoimi obłożnie chorymi, niesamodzielnymi dziećmi… które walczą o ich życie, każdy: oddech, krok, ruch ręką – a ta walka zwykle trwa latami. W trakcie spotkań z fryzjerami, specjalistami od makijażu, stylistką, fotografem… – miały odnaleźć w sobie piękno, o którym już dawno zapomniały.
Wśród codziennych obowiązków – zgubiły gdzieś siebie… Ostatnie miesiące pomogły im zrozumieć, że mogą… i powinny(!) – dać sobie więcej czasu…
Byliśmy ciekawi, czy #Piękne Bohaterki będą tylko przygodą… Czy można zmienić coś w nawykach, sposobie myślenia o sobie… I to chyba się udało! Przed Projektem, panie przyznawały… że zapominały o własnych potrzebach – bo na głowie cały dom i córka/syn wymagająca/wymagający ciągłej opieki i obecności… Teraz mamy podkreślają, że więcej czasu spędzają przed lustrem, myślą o swoim wyglądzie… są pewniejsze siebie, bardziej dowartościowane… SZCZĘŚLIWSZE – a to dodaje im sił.
Przez ostatnie miesiące poczuły przede wszystkim, że są PIĘKNE… i chyba chcą, aby to uczucie towarzyszyło im każdego dnia… I nie chodzi tutaj tylko o zmianę wyglądu: ubrania, fryzury i makijaże… ale o zmiany w głowach… o to, aby pamiętając o wszystkim dookoła – nie zapominać o sobie…

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2