DOBRY UCZYNEK... NA DOBRY POCZĄTEK!

Nasze ZAPROSZENIE ŚLUBNE dla Młodych Par... :-)

DOBRY UCZYNEK… NA DOBRY POCZĄTEK! Nasze ZAPROSZENIE ŚLUBNE dla Młodych Par… :-)

“W tym ważnym dniu, zyskując siebie nawzajem – otrzymujemy wielki dar… ale będzie on jeszcze piękniejszy, gdy podzielimy się z innymi…”

– dlatego Aleksandra i Krzysztof postanowili, że swoim szczęściem podzielą się z podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. W swoich przygotowaniach do ślubu w czerwcu – uwzględnili także cel, jakim jest zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla przewlekle i nieuleczalnie chorych, niesamodzielnych młodych ludzi: “W jednej z piosenek jest taki wers: “…bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem…” – idąc za tymi słowami chcieliśmy sprawić, aby komuś było choć trochę łatwiej…” – dodaje przyszła Panna Młoda.

   Nasze ZAPROSZENIE ŚLUBNE… 🙂

Doskonale wiemy, jakim wyzwaniem jest organizacja ślubu i wesela… a także, że już kilka miesięcy wcześniej – myśli narzeczonych skoncentrowane są na tym, aby udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Tym bardziej jest nam niezwykle miło… gdy przyszłe małżeństwa chcą, żebyśmy się stali częścią tego wyjątkowego i ważnego w ich życiu wydarzenia. Młode Pary coraz częściej decydują się rozpoczynać swoją NOWĄ DROGĘ ŻYCIA od pomocy innym… Aleksandra i Krzysztof sami nas wybrali 🙂 i zainspirowali do tego, żebyśmy stworzyli takie nasze ZAPROSZENIE ŚLUBNE dla Par – które właśnie przygotowują się do swojego Wielkiego Dnia i już wiedzą: że chciałyby przy tej szczególnej okazji kogoś wesprzeć – a może właśnie jeszcze tego nie wiedzą 😉 – i potrzebują takiej podpowiedzi: do kogo można się zgłosić…
Oczywiście, wielu nowożeńców już obdarowywało nas efektami zbiórek, do których zmobilizowali swoich gości… ale najczęściej narzeczeni zwracają się do nas najpierw z nieśmiałym pytaniem: czy w ogóle jesteśmy takim ich wsparciem zainteresowani…? Oczywiście, że jesteśmy! I za każdym razem jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi… a teraz czujemy się na tyle silni organizacyjnie, żeby taką “Akcję Ślubną” 😉 przeprowadzić.

  Na DOBRY POCZĄTEK…

Przede wszystkim mamy wolontariuszy, którzy mogą pojawić się podczas ślubu i pomóc w sprawnym przebiegu zbiórki – jednak na tyle dyskretnie, żeby nie zakłócić uroczystości: “Wcześniej oczywiście rozmawiamy i ustalamy szczegóły… Państwo Młodzi muszą mieć pewność, że nasza obecność jest pod ich kontrolą i nic ich nie zaskoczy… ” – podkreśla Gabriela Zdebska, koordynatorka wolontariatu i zbiórek w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci. Tutaj nie może być niespodzianek… To przyszli małżonkowie decydują, czy nasza “Ekipa Ślubna” jest bardziej albo mniej widoczna. Zawsze wcześniej informujemy też o potrzebach naszych podopiecznych i o tym, jak można ich wesprzeć… a później sami zajmujemy się transportem zebranych darów. Młoda Para doskonale zna swoich gości i może dostosować do nich rodzaj zbiórki – gdyby okazało się, że zamiast zakupów w postaci tych podstawowych rzeczy jak: pieluchy, chusteczki nawilżane, środki czystości, kosmetyki czy posiłki w słoiczkach dla małych dzieci… woleliby wesprzeć nas finansowo – wówczas na miejscu pojawią się wolontariusze z oznaczonymi puszkami.
Obecność wolontariuszy na ślubie nie jest jednak konieczna i wtedy możemy zaproponować na przykład list, który w swoim imieniu napiszemy do gości. W kilku słowach wyjaśnimy: kim są nasi podopieczni, jakiej pomocy potrzebują i z góry podziękujemy za wsparcie… a z nowożeńcami umówimy się: gdzie później możemy odebrać efekty zbiórki… chyba, że będą chcieli dostarczyć je osobiście do nas na ul. Odmętową 4 w Krakowie. 🙂
To my zajmujemy się „Akcją Ślubną” od strony formalnej i organizacyjnej, także nie dostarczamy narzeczonym dodatkowych zadań – wystarczy jedna rozmowa z naszym pracownikiem. 🙂

Jesteśmy przekonani, że DOBRY UCZYNEK… NA DOBRY wspólny POCZĄTEK – PRZYNOSI SZCZĘŚCIE! 🙂 Tak samo uważa wspomniana wcześniej, tegoroczna, czerwcowa Panna Młoda – Ola: “Mamy nadzieję, że dzień naszego ślubu będzie dniem… w którym wraz z najbliższymi złączymy siły i przekażemy choć trochę dobra, bo: “żeby wszystko mieć, potrzebujemy siebie razem…””

Wsparcie Młodej Pary to dla nas – oprócz cennej pomocy – ogromne WYRÓŻNIENIE i RADOŚĆ, że ktoś chciał podzielić się z nami swoim: WYJĄTKOWYM DNIEM, SZCZĘŚCIEM, MIŁOŚCIĄ… i prezentami 🙂 – bo przecież przyszli małżonkowie muszą zrezygnować z czegoś dla siebie, żeby poprosić o coś dla naszych podopiecznych i ich bliskich…

Wysyłamy zatem w świat nasze ZAPROSZENIE ŚLUBNE! 🙂 Prosimy o udostępnianie… Na kontakt czeka Gabriela Zdebska: 723 550 005, wolontariat@mhd.org.pl .

 

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2