#hospicjumWDOMU

WSPIERAMY RODZINY W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

#hospicjumWDOMU – WSPIERAMY RODZINY W MIEJSCU ZAMIESZKANIA 2

ANIA: mama Julki – podopiecznej Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Hospicjum – pierwsze skojarzenia…

Słowo: “hospicjum”… każdemu z nas kojarzy się z czymś najgorszym… i tak też było w moim przypadku. Pierwsze emocje były dokładnie takie: strach, lęk… Pytania: Co będzie? Jak będzie wyglądała opieka tej instytucji…? Ulgę przyniosło połączenie dwóch słów: “hospicjum domowe”… Wtedy już wiedziałam, że córka będzie ze mną i dostaniemy fachową pomoc, wykwalifikowanego personelu. Bardzo szybko przekonałam się także, że to ludzie wrażliwi i o wielkim SERCU.

Hospicjum – reakcje…

Nigdy nie spotkałam się z negatywnymi reakcjami, gdy mówiłam o tym, że Julka jest pod opieką hospicjum. Wręcz przeciwnie! Wszyscy twierdzili: że to dobrze, że mogę mieć taką pomoc… mając jednocześnie córkę przy sobie.

Hospicjum – pomoc…

Pomoc hospicjum jest dla mnie niezwykle ważna, ponieważ mam większe poczucie bezpieczeństwa… Wiem, że mogę zadzwonić o każdej porze dnia i nocy – gdyby działo się coś, co mnie martwi… że są to ludzie, którzy wspierają mnie w trudnych chwilach… ale przede wszystkim: są ogromnym wsparciem w opiece nad Julką.

Hospicjum – rodzina…

Pod opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci jesteśmy już ponad osiem lat i skłamałabym, gdybym powiedziała: że osoby, które tam pracują nie są dla mnie jak rodzina. Zdecydowanie są! I za to właśnie, że są: DZIĘKUJĘ IM Z CAŁEGO SERCA!

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2