MIEJ SERCE... I ZŁÓŻ SERCE!

Serce dla Hospicjum 2018

MIEJ SERCE… I ZŁÓŻ SERCE! – Serce dla Hospicjum 2018

Potrzebny jest człowiek, kartka papieru – wystarczy poświęcić kilka minut i włożyć trochę serca… aby złożyć proste serduszko origami.

A jeżeli znajdzie się więcej osób i więcej czasu – to tymi serduszkami będziemy mogli zasypać cały region, a może nawet… cały kraj?! Zachęcamy do udziału w WIELKIM, OGÓLNOPOLSKIM SKŁADANIU SERDUSZEK!

 

Codziennie wkładamy mnóstwo serca w pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich bliskim – polega ona na opiece medycznej, pielęgniarskiej, wsparciu psychologicznym i rehabilitacji. Rodziców, którzy się do nas zgłaszają – uczymy tego, jak mogą odnaleźć się… i ŻYĆ w nowej, niezwykle trudnej sytuacji – polegającej nierzadko na wieloletniej, ciągłej walce: o każdy oddech dziecka, o każdy krok i ruch ręką… o jego obecność. Słowo “ŻYCIE” jest tutaj niezwykle ważne, bo choć niektórzy podopieczni od nas odchodzą… – to jednak HOSPICJUM DLA DZIECI, to przede wszystkim ŻYCIE… niezwykle trudne, niezrozumiałe… ale Życie: z pewnością ze smutkami, jednak również z mniejszymi, bądź większymi radościami i marzeniami – wielu naszych podopiecznych ma swoje marzenia… za niektórych marzą rodzice.

 

Możemy i chcemy pomagać bardziej! Jednak nie wszystkie osoby, które mogłyby skorzystać z takiej pomocy – wiedzą o naszym istnieniu… Niektóre rodziny nie chcą słyszeć o hospicjum – bo kojarzy się im jedynie ze śmiercią. Sytuacji nie ułatwia też otoczenie – niejednokrotnie, nieprzychylne spojrzenia i komentarze sąsiadów (zwłaszcza w mniejszych miejscowościach) wymuszają izolację. CHCEMY DOTRZEĆ DO WSZYSTKICH, KTÓRZY MOGĄ NAS POTRZEBOWAĆ! Chcemy dotrzeć także do wszystkich tych, którzy chcieliby i mogliby nas wspierać! Takim “listem” do wszystkich tych osób – mają być właśnie, wyjątkowe serduszka origami… Listonoszami będą nasi wolontariusze, którzy 14 lutego, czyli w Walentynki – będą rozdawali je w sercu Krakowa, na Rynku Głównym… a także w innych miastach w Małopolsce.

 

Najpierw jednak serduszka muszą powstać! A żeby było ich, jak najwięcej – zaczynamy składać je już teraz… Akcja potrwa do 9 lutego.

Zapraszamy do udziału osoby prywatne, całe rodziny, ale także: szkoły, przedszkola, domy kultury, firmy… czyli miejsca, w których jest mnóstwo rąk gotowych do złożenia, choćby po jednym serduszku. Tworzymy także listę miejscowości, które chciałyby przeprowadzić akcję na swoim terenie. Czekamy na zgłoszenia!

 

Dlaczego serduszka origami? Origami to tradycyjna, chińska sztuka składania papieru – w ten sposób powstają piękne, estetyczne i dosyć proste dzieła… w których wykonanie trzeba jednak włożyć odrobinę pracy. To wprost idealny podarunek… od serca! 🙂

 

Prosimy o przesyłanie gotowych serduszek – do siedziby Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, przy ul. Odmętowej 4 w Krakowie.

Diagram serduszka do złożenia  – http://dev.origami.art.pl/diagramy/115_diagram.PDF

 

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2