„Opieka wytchnieniowa w Powiecie Krakowskim w 2018 roku”

SPOTKANIE INFORMACYJNE

„Opieka wytchnieniowa w Powiecie Krakowskim w 2018 roku” – SPOTKANIE INFORMACYJNE

“Bałam się, jak Iza zareaguje na nowe miejsce… że pojawią się przykre komentarze – z którymi spotykali się już inni rodzice przewlekle i nieuleczalnie chorych, niesamodzielnych dzieci… że usłyszę, że chcę ją oddać.” – mówi mama siedemnastolatki,

jednocześnie zaznaczając… że nigdy w życiu nie oddałaby córki. Zdecydowała się jednak przywozić ją codziennie do Centrum Opieki Wyręczającej, podczas wakacyjnego turnusu – “Jestem tylko człowiekiem i gdy Izy nie było w ciągu dnia, przez te dwa tygodnie… Odpoczął mój kręgosłup, bo na co dzień muszę ją dźwigać… Odpoczęłam też psychicznie i miałam więcej czasu dla młodszego dziecka.”

Opieka wyręczająca, to nowa forma pomocy – dlatego budzi jeszcze wiele obaw i wątpliwości. Dla tych, którzy potrzebują więcej informacji na ten temat – przygotowaliśmy spotkanie, które odbędzie się: 24 września, o godz. 13.30, w Krakowie Nowej Hucie, przy ul. Odmętowej 4.

Spotkanie zaplanowane zostało na ok. 90 minut – w tym czasie, przedstawione zostaną główne założenia, zasady i warunki, a także kwestie formalne i formy wykonywania opieki wyręczającej. Będzie też można zwiedzić – jedyny w Polsce Ośrodek, który proponuje tego typu wsparcie.
Właśnie trwa wrześniowy turnus – na miejscu są więc podopieczni i w pełni zmobilizowana ekipa: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i wolontariusze.

Nasze zaproszenie, kierujemy zwłaszcza do dyrektorów i pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej w Powiecie Krakowskim – którzy mogą mieć kontakt z rodzinami, zainteresowanymi takim wsparciem i pomogą nam do nich dotrzeć.
Chcemy też wymienić opinie i podzielić się doświadczeniami – z pracownikami socjalnymi, asystentami rodzin i innymi osobami niepełnosprawnymi.

Dzięki środkom unijnym, w naszym Centrum Opieki Wyręczającej w Krakowie – odbędzie się więcej turnusów… w trakcie których, rodzice mogą pozostawić swoje przewlekle i nieuleczalnie chore, niesamodzielne dzieci, pod fachową opieką, na: tydzień, dwa, albo kilka godzin. Dzięki temu, zyskają coś niezwykle cennego – trochę więcej czasu dla siebie i pozostałych domowników… To ich szansa na odpoczynek, albo załatwienie zaległych spraw.

W trakcie poniedziałkowego spotkania – prelegentami będą przedstawiciele: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, oraz Centrum Opieki Wyręczającej. Zależy nam na tym, aby przekazać – jak najwięcej szczegółów, dotyczących wspomnianego wyżej projektu: Rozszerzenie oferty usług Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Chcemy przekonać, rozwiać obawy i wątpliwości… zachęcić do opieki wyręczającej – rodziny, zamieszkujące Miejski Obszar Funkcjonalny Krakowa, bo to do nich adresowany jest projekt.

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2