Urodziny Asi

10 czerwca

Urodziny Asi – 10 czerwca

Od razu włożyła pantofelki z dinozaurami, zabrała się za układnie puzzli i przeglądanie książeczki…

Asia musiała nacieszyć się każdą rzeczą, którą dostała… naszą urodzinową wizytę przeżywała przez cały dzień: “Była zachwycona!” – podkreśla babcia dziewczynki. Nasza podopieczna skończyła osiem lat – ma dwa skrajne zainteresowania: lubi dinozaury – podobno im groźniejszy, tym lepszy… i urocze, kolorowe Kucyki Pony. 🙂

Początkowo do naszej “Poczekalni z Marzeniami” zgłaszały się głównie osoby, które chciały podarować prezenty związane z prehistorycznymi gadami… Niemal w ostatniej chwili dotarły także bajkowe koniki – i w ten sposób udało się odpowiedzieć na wszystkie oczekiwania Asi.
Dużo radości sprawiła dziewczynce wizyta w Parku Rozrywki w Zatorze, gdzie niemal na każdym kroku mogła stanąć oko w oko ze strasznym dinozaurem. Odważna ośmiolatka podobno niczego się nie bała! Bilety do Parku Rozrywki były prezentem od pani Martyny, która często odwiedza naszą “Poczekalnię z Marzeniami”! 🙂

Wszystkie inne upominki zostały podarowane przez panie: Annę, Olę i Martę. Z kolei dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie znowu wykonały wspaniałe kartki z życzeniami – przygotowały też książeczkę i wręczyły Kucyka Pony.

Asia cierpi na Zespół Bardeta-Biedla. Za tą trudną nazwą kryje się mnóstwo problemów ze zdrowiem, wśród nich: wada serca, niewydolność nerek, dodatkowe palce, problemy z chodzeniem i mówieniem, oraz grożąca dziewczynce – utrata wzroku. Opiekunami Asi są babcia i dziadek – kochają ją nad życie i mimo, że jest ciężko… potrafią się cieszyć każdym dniem!

 

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2