Urodziny Marcelka

30 maja 2017

Urodziny Marcelka – 30 maja

Marcelek skończył 2 latka! Tylu prezentów nikt się nie spodziewał! Solenizant został nimi niemal dosłownie zasypany. 🙂

Na swoje urodziny chłopiec miał dostać zabawki wydające dźwięki – poprosiła o nie mama, oczywiście w imieniu swojego synka… I to życzenie udało się spełnić! Zabawki od razu zostały rozpakowane i wypróbowane… także przez samego solenizanta: “Wszystkie prezenty są cudowne! Choćby bębenek… Pałeczki co prawda wyrzucał, albo wkładał je do buźki… Ale rączkami tłucze po bębenku” – opowiadała mama chłopca i zaznaczyła, że bardzo wzruszyły ją także kartki z życzeniami od dzieci ze Żłobka nr 18 w Krakowie. Marcelka interesowały nawet same pudła, w których schowane były prezenty – próbował się do nich obracać.

Akcja Urodzinowa dedykowana Marcelkowi – pod wieloma względami była wyjątkowa: Po pierwsze zgłaszało się mnóstwo osób, które chciały chłopcu coś podarować… Po drugie zapamiętamy ją, jako historię pewnego (nie)zwykłego gestu… Do “Poczekalni z Marzeniami” zgłosiła pani z dwiema córeczkami… Okazało się, że Julka i Zosia postanowiły kupić prezenty dla Marcelka… za pieniądze, które miały uzbierane w skarbonce! 🙂 Mama Kasia postanowiła wesprzeć finansowo decyzję córek… tak, aby środków wystarczyło jeszcze na upominki dla brata i mamy Marcelka.“Bartuś od razu rozpakował swój prezent. Zrzucił z siebie swoją koszulkę i natychmiast ubrał nową… bo mu się podoba i koniec” – pani Anna też jest bardzo zadowolona ze swojego prezentu – “Dostałam śliczną buteleczkę w moim ulubionym kolorze. Już znalazła swoje miejsce na parapecie w salonie.” Mama Marcelka zaznaczyła jeszcze: “Chciałabym poznać tych wszystkich ludzi i osobiście im podziękować!”

Marcelek przyszedł na świat jako wcześniak, w 28 tygodniu ciąży. Od pierwszych chwil życia musiał o siebie walczyć:skrajne wcześniactwo, wodogłowie pozapalne, padaczka, dysplazja oskrzelowo-płucna – dużo tych wyzwań, jak na jednego małego człowieka.
Te urodziny powinien obchodzić razem ze swoim bratem bliźniakiem Stasiem… który zmarł zanim przyszedł na świat.

Pomagają nam

Kontakt

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

Organizacja Pożytku Publicznego
Ul. Odmętowa 4
31-979 Kraków
KRS 0000249071
NIP 6782972883
REGON 120197627
Nr konta w banku:
PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541
Tytułem: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE MHD

forum

Obsługa IT: system-a
Projekt: hxsLogo2